Skontaktuj się z nami
TELEFON

Tel.: 22 393 62 00
Fax: 22 393 62 01

SPOTKANIE

Ul. Grójecka 194
02-390 Warszawa


© 2010 Triton Development | Wszystkie prawa zastrzeżone

 
Założenia strategii Spółki


Priorytetem działalności Spółki jest kreowanie wartości dodanej dla Akcjonariuszy. Uwzględniając potencjał strategiczny Spółki oraz tendencje widoczne na polskim rynku nieruchomości, Zarząd Spółki podjął decyzję o skoncentrowaniu się na obrocie nieruchomościami i działalności deweloperskiej - przede wszystkim w zakresie budownictwa mieszkaniowego o podwyższonym standardzie i luksusowego.
Po wydzieleniu odpowiednich struktur organizacyjnych Spółka zajmie się również najmem powierzchni komercyjnych w wybudowanych obiektach oraz zarządzaniem nieruchomościami, o ile działalność taka generować będzie odpowiedni zwrot z kapitału.

Wejście Polski do Unii Europejskiej, szybki wzrost gospodarczy, rosnąca zamożność społeczeństwa i coraz większa dostępność kredytów mieszkaniowych przyczyniły się do dynamicznego rozwoju sektora nieruchomości i budownictwa. Gwałtowny wzrost wartości nieruchomości w największych miastach Polski łączy się z niesłabnącym, wysokim popytem na powierzchnie biurowe i mieszkalne. Pod tym względem szczególnie atrakcyjnie kształtuje się rynek nieruchomości w Warszawie, gdzie stałemu wzrostowi liczby mieszkańców miasta towarzyszy ponadprzeciętna ich zamożność. Wysokie ceny wynajmu i zakupu mieszkań, a także ograniczona oferta apartamentów o wysokim standardzie, decydują o wysokiej atrakcyjności działalności deweloperskiej na tym rynku.

Początkowo inwestycje związane z rynkiem mieszkaniowym realizowane będą głównie na terenie Warszawy. W dalszej perspektywie spółka planuje budowę domów jednorodzinnych na należących do niej gruntach w okolicach Warszawy. W sferze zainteresowań znajdują się także tereny położone w innych aglomeracjach miejskich Polski. W ciągu ostatnich ośmiu lat Spółka prowadziła obrót nieruchomościami, wchodząc w posiadanie między innymi działek w Starej Wsi, gmina Nadarzyn, Aleksandrowie Łódzkim i Łodzi (poprzez spółkę zależną). Sprzedaż gruntów następowała przy realizacji satysfakcjonujących zysków.

Docelowo w portfelu produktów Spółki będą znajdować się:

- Obiekty mieszkaniowe o podwyższonym standardzie iluksusowe (tzw. high-end) przeznaczone do sprzedaży,

- Powierzchnie komercyjne usługowo handlowe przeznaczone do najmu.


Spółka celowa TRITON REAL MANAGEMENT Sp. z o.o. będzie świadczyć usługi z zakresu zarządzania i administrowania nieruchomościami. Najbliższe działania Spółki koncentrować się będą na realizacji prestiżowej inwestycji „TRITON PARK”. Projekt ten przewiduje zbudowanie zlokalizowanego na warszawskiej Ochocie, w pobliżu centrum miasta, unikalnego kompleksu apartamentowo-usługowego. W ramach inwestycji do końca 2008 roku powstanie 597 luksusowych apartamentów oraz ponad 4.000 metrów kwadratowych powierzchni usługowo-handlowej, zlokalizowanych w pobliżu obszarów zieleni i terenów rekreacyjnych Parku Szczęśliwickiego, z dobrym dojazdem do lotniska. W zespole apartamentowców znajdą się 644 miejsca parkingowe.

Zastosowane w projekcie technologie i rozwiązania zapewnią standard luksusowych mieszkań stolic zachodniej Europy. Charakterystyczne będą duże przeszklone ściany, zapewniające dobre naświetlenie apartamentów, drewniana stolarka okienna, ponadstandardowe wykończenie powierzchni wspólnych, główna recepcja o stonowanych kolorach, wykładziny dywanowe i tapety na korytarzach tworzące ciepłą, domową atmosferę. Teren osiedla będzie dyskretnie chroniony przez system kamer monitorujących.

Projekt „TRITON PARK” został stworzony przez jedną z najlepszych polskich pracowni architektonicznych Spychała & Partners (S&P). Architekci z pracowni S&P specjalizują się w nowoczesnym budownictwie o najwyższym światowym standardzie, najbardziej rozpoznawalne projekty to warszawskie hotele Intercontinental, Sheraton i Radisson SAS.
Inwestycja jest realizowana we współpracy z Mace Polska (m.in. warszawskie projekty budowy biurowca przy Rondzie ONZ, Złote Tarasy) odpowiadającą za nadzór i koordynację realizacji inwestycji przez poszczególnych wykonawców oraz Mar-Bud - spółkę odpowiedzialną za wykonanie konstrukcji żelbetowych.

Dla podkreślenia nowego kierunku rozwoju Spółki, przyjęła ona nazwę TRITON DEVELOPMENT S.A. - nowa nazwa jest jednym z czynników prowadzących do wykreowania silnej, wiarygodnej i rozpoznawanej na rynku marki.

W ocenie Zarządu realizacja nowej strategii rozwoju pozwoli na uzyskanie wyższych od dotychczasowych zysków i zapewni stabilny wzrost wartości Spółki.